Zoznam porovnávaných

Japonská klasika podľa Vašich predstáv

Japonská klasika podľa Vašich predstáv

Milujete Japonsko a jeho štýl a bojíte sa premenlivého počasia v miernom pásme? Už nemusíte! Tento skvelý nápad sa dá použiť naozaj všade, stačí len trocha kreativity, šikovných rúk a japonský štýl je na svete. A nemusíte kvôli nemu cestovať na ďaleký Východ.

Vstup a okolie je upravené veľmi decentne a všetko je zlúčené okolitou prírodou, avšak dá sa prispôsobiť aj mestskej a prímestskej aglomerácií. Heslom je „neničte stromy“ , ktoré sú zakombinované do dizajnu okolia aj vnútorných priestorov domu. Okolie je taktiež upravené štrkom jednej farby, alebo jemnou drevnou drťou. Všetko je doladené trávou, trvalkami a kríkmi.

Originálna je najmä veľká otvorená terasa orientovaná do dvora. V našich podmienkach by boli vhodné francúzske okná s posuvným otváraním. Vhodný by tu bol tiež menší kozub či už na grilovanie, alebo na romantické chvíle plné pokoja.

Terasa je tvorená prevažne z dreva s nízkym nábytkom a bytovými dekoráciami. Krásne by sa tu vynímal aj väčší bonsaj. Všetko je len na vašej predstavivosti.

Doladiť by sa mohla výrivkou, alebo napríklad väčším bazénom s Koi kaprami. Najlepšie by bola orientovaná na juh, alebo juhovýchod. Vonkajšie posedenie je riešené tiež jednoducho s malým otvoreným ohniskom. Pre náročnejších by bol vhodný aj bazén uložený v zemi. Dôležité je najmä presvetlenie priestorov a výhľad. Ak máte radšej súkromie, okná stačí orientovať dovnútra vášho pozemku.

Vnútrajšok domu je ladený neutrálne a jednoducho. Dôležité sú najmä prvky dreva a elegantné japonské znaky na drobných plagátoch, alebo obrazoch po celom dome. Japonské dekorácie nesmú byť prehnané, stačí aby vytvárali pocit, že ste v Japonsku. Všetko ostatné závisí už len na Vás.

Súvisiaci príspevok

Smoky Grey Interior With Warm Ambient Lighting

Like Architecture & Interior Design? Follow Us... Smoky grey decor runs through this...

Pokračovanie
Od Ľuboš Holič

industrial style.

zariaďujem svoje nové sídlo v industriálnom štýle. čo poviete? na prízemí...

Pokračovanie
Od Ľuboš Holič

Aj tínedžeri chcú mať svoj vlastný kútik

Pre každého rodiča nie je ľahké obdobie, keď príde  čas dospievania. Deti sa začnú...

Pokračovanie
Od Barbora Galíková

Zapojte sa do diskusie